Greenfoot
2017-10-24 / Krzysztof Kozłowski

Pobieramy i instalujemy środowisko programistyczne Greenfoot.

Pobieranie

Środowisko programistyczne Greenfoot pobieramy z oficjalnej strony http://www.greenfoot.org

Po wejściu na stronę klikamy w sekcję The Software, aby przejść do sekcji pobierania.

Ze strony Download Greenfoot możemy pobrać oprogramowanie dla różnych systemów operacyjnych. Dla naszych potrzeb wybierzemy wersję dla Windows.

Instalacja Greenfoot

Po pobraniu klikamy w pobrany plik, aby rozpocząć instalację środowiska. Na ekranie powitalnym instalatora klikamy klawisz Next.

W tym miejscu możemy zdecydować, czy środowisko zostanie zainstalowane tylko dla naszego użytkownika czy też będzie mógł z niego korzystać każdy użytkownik naszego komputera.

Na kolejnym ekranie możemy zdecydować, czy instalator ma utworzyć skróty na pulpicie i w menu Start oraz czy pliki z rozszerzeniem .greenfoot mają być automatycznie otwierane w środowisku Greenfoot. Najlepiej wszystkie trzy opcja pozostawić zaznaczone tak, jak podpowiada instalator.

Ponownie klikamy klawisz Next i na następnym ekranie decydujemy, gdzie na dysku ma zostać zainstalowane środowisko programistyczne Greenfoot. W większości przypadków właściwe będzie pozostawienie zaproponowanej domyślnej ścieżki. Klikamy Next, aby przejść dalej.

Po kliknięciu klawisza Install na ostatnim ekranie instalatora rozpocznie się instalacja, która może chwilę potrwać.

Po zainstalowaniu pojawi się ekran z klawiszem Finish, po kliknięciu którego zakończy się proces instalacji. Na pulpicie i w menu Start dostępne powinny być skróty do uruchomienia środowiska.

PermaLink: https://akademia.coderion.pl/2017/10/greenfoot/